29 maja 2024

3,5 tysiąca paczek papierosów w ukraińskim volvo

Ponad 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci. Bezakcyzowy towar przewoził samochodem 33-letni obywatel Ukrainy.

 

W nocy z piątku na sobotę tuż przed północą policjanci ruchu drogowego na ul. Legionów zatrzymali do kontroli osobowe volvo na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą auta siedział 33-letni obywatel Ukrainy.  

Jak się okazało mężczyzna przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 3550 paczek bezakcyzowego towaru. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu. 33-latek zatrzymany został w policyjnym areszcie.

Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 58 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Na poczet grożących za to przestępstwo kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli należący do niego samochód i gotówkę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony przez 33-latka czyn grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

 

 

źródło i fot. KMP Zamość