29 lutego 2024

„Firmowe” podróbki na giełdzie w Mokrem

Podczas wspólnych działań funkcjonariuszy KAS i policji zabezpieczono ponad 1000 sztuk podrobionej odzieży. W sprawie zatrzymany został 23-letni obywatel Bułgarii.

Reklamy

11 kwietnia 2021 r. funkcjonariusze celno-skarbowi z Czwartego Referatu Realizacji w Zamościu wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Zamościu po raz kolejny prowadzili wspólne działania na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre. Kontrola wymierzona była w nieuczciwych sprzedawców oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Na jednym ze stoisk funkcjonariusze znaleźli ponad 1000 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi, m.in. czapki, spodnie, bluzy, koszulki i bieliznę. Odzież oferował do sprzedaży 23-letni obywatel Bułgarii.

Reklamy

Mężczyzna wraz z towarem trafił do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej zatrzymanemu mężczyźnie za posiadanie i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie miał prawa używać, grożą surowe kary – do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Podrabiane zabawki i odzież w sklepach – ZDJĘCIA

Podrabiane zabawki i odzież w sklepach – ZDJĘCIA