22 czerwca 2024

Odprawa graniczna poza czynnym przejściem granicznym w Kryłowie

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w związku z transgranicznymi uroczystościami związanymi z Europejskim Dniami Dobrosąsiedztwa, dokonali odprawy blisko 3 tys. osób poza czynnym przejściem granicznym w rejonie znaku granicznego nr 835 w miejscowości Kryłów w pow. hrubieszowskim.

Reklamy

Wczoraj na rzece Bug ustawiono most pontonowy, który połączył miejscowości Kryłów po polskiej stronie granicy oraz Krecziv  po stronie ukraińskiej. Dzięki temu uczestnicy festynu odbywającego się jednocześnie w Polsce i na Ukrainie mogli przekraczać granicę w tym miejscu. Podczas uroczystości, granicę w kierunku na Ukrainę przekroczyło 1332 osoby, na kierunku do Polski było ich 1418, łącznie funkcjonariusze SG odprawili 2750 osób. 

Program imprezy obejmował modlitwę ekumeniczną, koncerty zespołów folklorystycznych oraz towarzyski mecz piłki nożnej samorządowców z Polski i Ukrainy. Uczestnicy imprezy, dodatkowo mieli okazję obejrzeć pokazy promujące rzemiosło, obrzędy i życie Gotów, wystawę wyrobów twórczości ludowej, turniej rycerski oraz piknik kulinarny z tradycyjną kuchnią kresową.

Reklamy

Umożliwienie przekroczenia granicy uczestnikom festynu poza czynnym przejściem granicznym, było możliwe dzięki porozumieniu Głównych Pełnomocników Granicznych RP  i Ukrainy.

 

Info i foto: NOSG

Reklamy