5 marca 2024

Policja przejęła znaczną ilość narkotyków

Ponad 300 gram środków odurzających, co daje około 1,5 tys. porcji dealerskich zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie. Taką ilość narkotyków przewoziło fordem mondeo dwóch 19 letnich mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Nielegalny towar ukryty był w torbie podróżnej znajdującej się za siedzeniem pasażera.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem przy ul. Turystyczne w Lublinie. Policjanci wydziału kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford Mondeo. Z ustaleń mundurowych wynikało że w pojeździe mogą być przewożone środki odurzające.

W samochodzie przebywało dwóch 19 latków –  mieszkańców powiatu łęczyńskiego. Podczas przeszukania pojazdu za siedzeniem kierowcy funkcjonariusze ujawnili torbę podróżną. Wewnątrz znajdowała się nieokreślona substancja roślinna.

Reklamy

Po sprawdzeniu testerem oraz zważeniu ustalono iż jest to marihuana o wadze ponad 300 gram. Z takiej ilości narkotyków można sporządzić około 1,5 tys. porcji dealerskich.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Usłyszą zarzuty posiadania  znacznej ilości środków odurzających, za które grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin