16 kwietnia 2024

Wystawa „Eksperymentuj!”. Centrum Nauki Kopernik w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym

EKSPERYMENTUJ! Baw się i poznawaj fizykę, biologię oraz matematykę tak, jak nigdy wcześniej. Ciekawość to punkt wyjścia wielu przełomowych badań, odkryć i wynalazków. Potrzeba samodzielnego poznawania świata i zrozumienia rządzących nim reguł drzemie w nas wszystkich, niezależnie od wieku i profesji. Spróbujmy ją rozbudzić. Jak? Dzięki wystawie Eksperymentuj!

Centrum Nauki Kopernik, która w dniach 29 stycznia – 2 lutego, w godz. 12.00 – 18.00 będzie dostępna dla wszystkich w Lubelskim Parku Naukowo – Technologicznym S.A. przy ul. Dobrzańskiego 3.

Udział w pokazach i w wystawie jest darmowy, po uprzedniej rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie www.lpnt.pl

Eksperymentuj! to 15 interaktywnych eksponatów, pozwalających samodzielnie prowadzić doświadczenia. Dzięki nim możemy bezpiecznie dotknąć prądu ukrytego w plazmowej kuli, oszukać własne zmysły i spróbować usiąść na wirującym krześle. Oswoimy takie określenia jak tablica Galtona, półkule magdeburskie czy zeotrop, które może brzmią nieco egzotycznie, ale przy bliższym poznaniu dostarczają mnóstwa zabawy. Eksperymenty pomogą zrozumieć zjawiska naukowe i sprawią, że zaczniemy dostrzegać je w codziennym życiu. Nauka jest naprawdę fascynująca i efektowna. Pozwólmy się o tym przekonać!

Wystawa „Eksperymentuj!” to przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik interaktywna ekspozycja pozwalająca zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata. Wystawa adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale z powodzeniem korzystają z niej całe rodziny, co pozwala im na przeżycie wspólnej naukowej przygody.

Wystawa jest przeznaczona dla różnych grup odbiorców: dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, młodzieży oraz dorosłych. Wystawa „Eksperymentuj!” jest związana z historią powstania Centrum Nauki Kopernik – zanim jeszcze powstała nadwiślańska siedziba, Kopernik służył swojej publiczności w całej Polsce podróżując właśnie z wystawą „Eksperymentuj!” i zachęcając do samodzielnego poznawania świata.

 

fot. Centrum Nauki Kopernik