20 lipca 2024

Księża Reprezentacji Polski z kapłanami z naszej diecezji w składzie zdobyli tytuł Mistrzów Europy!

Wiadomość z ostatniej chwili! Księża Reprezentacji Polski zdobyli tytuł Mistrzów Europy. Prezes DKS Gaudium Zamość ks. Tomasz Winogrodzki tym razem pełnił rolę II Trenera Reprezentacji Polski Księży.

Reklamy

Reprezentacja Polski Księży wywalczyła złoty medal na VIII Mistrzostwach Europy Księży w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Lidzie na Białorusi od 24 do 28 lutego 2014 r. W meczu finałowym polscy księża pokonali 2:1 reprezentację Chorwacji. Jest to już piąty tryumf polskich kapłanów na mistrzostwach Europy.

W mistrzostwach Europy zagrali księża z naszej diecezji: ks. Marek Mazurek – Zamość, ks. Maciej Lewandowski – Krasnobród, Paweł Derylak – Narol. Trenerem drużyny był Marek Parzyszek (były zawodnik Korony Kielce), II trener – ks. Tomasz Winogrodzki, a kierownikiem drużyny Dariusz Meresiński.

Reklamy

– W finale po zaciętym i emocjonującym meczu Polacy pokonali Chorwację 2:1. W półfinale pewnie wygrali z Białorusią 5:0. W rozgrywkach grupowych nasi księża zremisowali z Portugalią 0:0 oraz wygrali z Austrią 5:0. W ćwierćfinale zwyciężyli Rumunię 2:0.

W mistrzostwach uczestniczyły Reprezentacje: Słowenia, Chorwacja, Portugalia, Białoruś, Słowacja, Włochy, Czarnogóra, Węgry, Austria, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Ukraina i Polska. Polacy nie przegrali żadnego meczu.

Reklamy

 

as

fot. catholic.by