Lekkoatletyczna Zamojska Licealiada SZS Szkół Ponadgimnazjalnych w Hrubieszowie!

Dzięki staraniom Zarządu Powiatowego SZS w Hrubieszowie w piątek 18.10.2013 r. od godz. 10.00 na Arenie LA w Hrubieszowie odbędzie się po wielu latach przerwy Zamojska Rejonowa Licealiada Lekkoatletyczna dla szkół pnadgimnazjalnych.

Reklamy

Dwa pierwsze zespoły oddzielnie dziewcząt i chłopców awansują do zawodów wojewódzkich. Czy uda to się szkołom hrubieszowskim? Może być ciekawy pojedynek w biegu na 100 m pomiędzy naszym najszybszym Michałem Łopockim a mistrzem Polski Juniorów na tym dystansie z br.– 10,64 Dominikiem Kopciem z Tomaszowa. Będzie również wiele wysokiej klasy zawodniczek i zawodników reprezentujących Agros Zamość czy Tomasovię. Ja liczę, że padną rekordy naszego obiektu? Dlatego kibice powinni mieć, co oglądać!

 

Po zawodach na szczeblu powiatu hrubieszowskiego

– do zawodów rejonu zamojskiego (powiaty: Hrubieszów, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski i Zamość), nasz powiat będą reprezentować zarówno wśród dziewcząt i chłopców drużyny ZS nr 3 Hrubieszów i ZS nr 2 w Hrubieszowie!

 

W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 nie rywalizowaliśmy w tego typu zawodach, ale

 

– w roku szkolnym 2011/2012


– 4.10.2011 r. na obiektach stadionu sportowego w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w lidze lekkoatletycznej SPG. Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie zajęły II miejsce, uzyskując 1062 pkt. i wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. U chłopców, też awans 2. ZS nr 3 (Kościuszko). Najcenniejsze wyniki według punktów z tych zespołów wśród dziewcząt osiągnęła Karolina Borkowska (ZS 2) w kuli i Paweł Szostak (ZS 3) za bieg na 1500 m.

 

– 12.10. w Zamościu odbyła się w ramach Licealiady Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna dla szkół ponadgimnazjalnych. Po awansach z zawodów powiatowych i rejonu zamojskiego chłopcy z ZS nr 3 w Hrubieszowie (Kościuszko) zdobyli srebrny medal ulegając złotym medalistom zaledwie 11 punktów. Dziewczęta z ZS nr 2 w Hrubieszowie (Staszic) zajęły 9 pozycję.

 

IX miejsce – ZS2 Hrubieszów -1070 pkt. op. Cygan Barbara, Kusiak Anna, szkołę reprezentowali:

100m Kasprowicz Karolina 93 14,02 120,

Kondratiuk Edyta 94 15,05 95,

Kożuch Kamila 93 14,93 98,

400m Worożbit Paulina 94 67,14 108,

Grabowska Katarzyna 94 75,66 70,

Mielniczuk Magda 94 69,24 97,

800m Mazurek Katarzyna 94 2:58,64 52,

Pirogowicz Kamila 93 2:58,36 53,

W dal Podgórska Natalia 95 4,08 96,

Sala Joanna 93 3,95 90,

Dębowczyk Paulina 94 4,22 101,

Kula Borkowska Karolina 93 8,47 128,

Patyjewicz Marta 93 7,75 121,

Czerwieniec Iza 94 7,46 118,

4x100m ZS2 Hrubieszów (brak składu) 57,79 96;


II miejsce ZS3 Hrubieszów – 1266 pkt. op. Brudnowski Krzysztof, reprezentanci szkoły:  

100m Sobczuk Konrad 94 12,07 121,

Gałan Marcin 93 13,10 83,

Szumski Bartłomiej 93 12,92 89,

400m Wojtowicz Mateusz 94 60,57 79,

Sitarz Kamil 93 54,55 123

Mielniczuk Jakub 95 56,17 111,

1500m Szostak Paweł 93 4:08,09 133,

Naja Krzysztof 95 4:52,24 52

Zacharczuk Albin 93 4:20,47 106,

W dal Wyżyn Daniel 94 5,85 110,

Smoła Sebastian 93 4,90 72

Maciejewski Maciej 95 5,27 86,

kula Nowosad Maciej 93 12,82 143,

Gajewski Wojciech 94 12,24 128,

Hunia Patryk 95 9,61 101,

4x100m ZS3 Hrubieszów (brak składów) 47,68 116.

 



Rekordy absolutne Areny Lekkoatletycznej HOSiR w konkurencjach, które będą rozegrane w ramach lekkoatletycznej ligi SPG.

– notowane od dn. 7.05.2012 r.

Stan 17.10.2013 r.

 

Rekordy ogólne bez względu na wiek i przynależność klubową

 

Kobiety/Dziewczęta

 

100 m – pomiar elektroniczny (PE)

12,35 Alicja Wrona SKB Kraśnik 11.05.2013

 

100 m – pomiar ręczny (PR)

13,96 Ewa Wrońska ZS G. Horodło 13.06.2013

 

400 m – PE

57,00 Ewa Jacniak AZS UMCS Lublin 11.05.2013

 

400 m – PR

1:10,70 Katarzyna Mazur ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

800 m PE + PR

2:20,06 pe Monika Kosz MKS Agros Chełm 11.05.2013

 

Skok w dal

4.96 Monika Zebzda G. Horodło 21.05.2012

 

Pchnięcie kulą 4 kg – rzutnia główna

17.01 Agnieszka Dudzińska AZS AWF Biała Podlaska 11.05.2013

 

Kula 4 kg – rzutnia boczna

8.78 Zając Dominika ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013


4 x 100 m – PR

55,68 Gimnazjum nr 3 Hrubieszów 11.05.2012

Estera Drzygało,

Aleksandra Hołdaś,

Anna Radomska,

Kinga Bronicka

 

Mężczyźni/Chłopcy


100 m – PE

10,87 Mateusz Biegajło AZS UMCS Lublin 11.05.2013

 

100 m – PR

11,08 Michał Łopocki ZS 2 LO Hrubieszów 4.10.2013

– w przeliczeniu na czas elektroniczny, plus 0,24 sek., to 11,32

 

400 m – PE

49,39 Sebastian Smoliński MKS Start Lublin 11.05.2013

 

400 m – PR

52,9 Albin Zacharczuk MKS Unia Hrubieszów 11.05.2013

 

1500 m – PE

3:56,90 Artur Kern MKS Unia Hrubieszów 22.09.2012

 

Skok w dal

7.26 Orest Bulak Orion Olympic Lviv (Ukraina) 22.09.2012

 

Pchnięcie kulą 6 kg do lat 20 – rzutnia boczna koło hali

10.78 Dawid Stankiewicz ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013

 

Pchnięcie kulą 5 kg do lat 17 – rzutnia boczna koło hali

11.92 Krystian Łomejko ZS 3 Hrubieszów 4.10. Hrubieszów

 

4 x 100 m – PR

46,46 ZSM 3 G. Hrubieszów 27.05.2013

Krystian Traczuk,

Dominik Skoczylas,

Damian Jóźwiak,

Paweł Małyszka

 



Rekordy absolutne osób tylko z Hrubieszowa i jego powiatu Areny Lekkoatletycznej HOSiR w konkurencjach, które będą rozegrane w ramach lekkoatletycznej ligi SPG.

– notowane od dn. 7.05.2012 r.

Stan 17.10. 2013 r.

 

100 m – Pomiar Elektroniczny (PE)

13,86 Julia Kudyk ZSM 2 SP Hrubieszów 11.05.2013

 

100 m – Pomiar Ręczny (PR)

13,96 Wrońska Ewa ZS G. Horodło 13.06.2013

 

400 m – PE

1:09,20 Agata Polikowska ZS 3 Hrubieszów 11.05.2013

 

400 m – PR

1:10,70 Mazur Katarzyna ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

800 m – PE

2:48,24 Wołyniec Oliwia ZS 2 G. Hrubieszów 11.05.2013

 

800 m – PR

2:45,67 Polikowska Agata ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

Skok w dal

4.96 Monika Zebzda G. Horodło 21.05.2012

 

Kula 4 kg – rzutnia boczna

8.78 Zając Dominika ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013


4 x 100 m PR

55,68 Gimnazjum nr 3 Hrubieszów 11.05.2012

Estera Drzygało,

Aleksandra Hołdaś,

Anna Radomska,

Kinga Bronicka

 

Mężczyźni/Chłopcy

 

100 m – Pomiar Elektroniczny (PE)

11,32 Michał Łopocki ZS 2 Hrubieszów 11.05.2013

 

100 m – PR

11,08 Michał Łopocki ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013

– w przeliczeniu na czas elektroniczny, plus 0,24 sek., to 11,32

 

400 m – PE

58,83 Aleksander Polikowski G. Moniatycze 22.09.2012

 

400 m – PR

52,9 Albin Zacharczuk Unia Hrubieszów 11.05.2013

 

1500 m – PE

3:56,90 Artur Kern Unia Hrubieszów 22.09.2012

 

Skok w dal

5.79 Dominik Skoczylas ZSM 3 G. Hrubieszów 27.05.2013

 

Pchnięcie kulą 6 kg do lat 20 rzutnia boczna koło hali

10.78 Dawid Stankiewicz ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013

 

Pchnięcie kulą 5 kg do lat 17 rzutnia boczna koło hali

11.92 Krystian Łomejko ZS 3 Hrubieszów 4.10. Hrubieszów

 

4 x 100 m – PR

46,46 ZSM 3 G. Hrubieszów 27.05.2013

Krystian Traczuk,

Dominik Skoczylas,

Damian Jóźwiak,

Paweł Małyszka

 


 

Rekordy Areny Lekkoatletycznej w Hrubieszowie Szkół Ponadgimnazjalnych z Hrubieszowa i jego powiatu!

Stan – 17.10.2013 r.

notowane od dn. 7.05.2012 r.

 

Dziewczęta


100 m – Pomiar Elektroniczny (PE)

15,98 Iwona Powroźnik ZS 4 Hrubieszów 22.09.2012 r.

 

100 m – Pomiar Ręczny (PR)

14,45 Patrycja Barczuk ZS 1 Hrubieszów 4.10.2013

 

400 m – PE

1:09,20 Agata Polikowska ZS 3 Hrubieszów 11.05.2013

 

400 m – PR

1:10,70 Mazur Katarzyna ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013


800 m – PR

2:45,67 Polikowska Agata ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013


W dal

4.31 Wiśniewska Katarzyna ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

4.31 Chudy Patrycja ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013


Kula 4 kg – rzutnia boczna

8.78 Zając Dominika ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013


Sztafeta 4 x 100 m – PR

56,98 ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

Karolina Mil, Aleksandra Hołdaś, Katarzyna Wiśniewska, Kinga Bronicka


Sztafeta szwedzka – PR

(100+200+300+400)

2:40,17 ZS nr 2 w Hrubieszowie 7.05.2012

W składzie:

Mielniczuk Magda,

Kondriatiuk Edyta,

Worożbit Paulina,

Podgórska Natalia,

Pirogowicz Kamila ?


Liga – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

1042 pkt – ZS 3 Hrubieszów, w składzie: Bronicka Kinga, Mil Karolina, Kot Marta, Mazur Katarzyna, Krupa Żaneta, Wielosz – Hałasa Natalia, Soja Wiktoria, Bartosiuk Marlena, Polikowska Agata, Zając Dominika, Leśniowska Barbara, Lizun Aleksandra, Hołdaś Aleksandra, Wiśniewska Katarzyna (opiekun – Krzysztof Brudnowski).

 

Rekordy szkół ponadgimnazjalnych z Hrubieszowa i jego powiatu.

 

Chłopcy

 

100 m – Pomiar Elektroniczny

11,32 Michał Łopocki ZS 2 Hrubieszów 11.05.2013

 

100 m – Pomiar Ręczny

11,08 Michał Łopocki ZS 2Hrubieszów 4.10.2013

Uwaga – w przeliczeniu na czas elektroniczny, plus 0,24 sek., czyli 11,32

 

400 m – PR

56,64 Paweł Pietrynka ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

1500 m – PR

4:42,54 Polikowski Aleksander ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

Skok w dal

5.72 Starzec Adrian ZS 1 Hrubieszów 4.10.2013

 

Pchnięcie kulą 5 kg – rzutnia boczna

11.92 Łomejko Krystian ZS 3 Hrubieszów 4.10.2013

 

Pchnięcie kulą 6 kg – rzutnia boczna

10.78 Daniel Stankiewicz ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013

 

4 x 100 m – PR

46,80 ZS 2 Hrubieszów 4.10.2013

W składzie:

Marcin Stepaniuk

Bartosz Załoga

Ernest Eling

Michał Łopocki

 

Liga – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

1033 pkt – ZS 3 Hrubieszów, 4.10.2013

w składzie:

Gontarz Paweł, Laszuk Sebastian, Traczuk Krystian, Mielniczuk Jakub, Pietrynka Paweł, Gajewski Przemysław, Polikowski Aleksander, Wiak Krystian, Romak Michał, Łomejko Krystian, Hraciuk Patryk, Nowosad Kacper, Jagiełło Michał, Sacharczuk Jakub (opiekunowie: Jan Paczała, Marcin Nowak).



Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Najszybszy obecnie Hrubieszowianin Michał Łopocki z ZS nr 2 w Hrubieszowie. Poniżej fotoreportaż z eliminacji powiatowych.