Rafał Fedaczyński piąty w Halowych Mistrzostwach Polski

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu, które odbyły się w dniach 29 lutego – 1 marca 2020 r. wieloletni reprezentant Unii Hrubieszów a od kilku lat AZS UMCS Lublin, dzisiaj już 39 letni Rafał Fedaczyński walcząc o jeden z medali tym razem zajął 5 miejsce. A o takim miejscu na takiej rangi zawodach marzy wielu…

Rafał Fedaczyński – Sezon halowy zakończony

Dziś wystarczyło tylko na 5 miejsce z czasem 20:05:86. Powoli dochodzę do siebie po obozie w Ostii. Był mocny wyścig i to bardzo cieszy. Nikt nie sprzedał skóry łatwo. Teraz za 3 tygodnie Mistrzostwa Polski na dystansie 50 km. Tam też szykuje się walka do ostatnich metrów. Gratulację dla medalistów.

W tym roku wystartowałem dwa razy w zawodach halowych. Pierwsze starcie miałem 25 stycznia na Halowych Mistrzostwach Śląska w Ostrawie na dystansie 3 000 m, gdzie zająłem drugie miejsce poprawiając swój rekord życiowy 11:43:45. A drugi start to 64 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu na dystansie 5000 m zajmując 5 miejsce z czasem 20:05:86.

***

Dwa medale Agrosu Zamość w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce!

Podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu, które odbyły się w dniach 29 lutego – 1 marca podopieczny trenera Andrzeja Gdańskiego z KS Agros Zamość Dominik Kopeć w biegu na 60 m, wywalczył brązowy medal z czasem 6.76 sek. Dziesiąte miejsce na dystansie 200 m – 22,12 zajął Przemysław Adamski. Srebrny medal w kategorii młodzieżowców (U23) w pchnięciu kulą – 15.75 wywalczył Kornel Warszawski (obaj Agros Zamość). Siódme miejsce wśród młodzieżowców (U23) zajął Robert Wiatrzyk z Tomasovii Tomaszów Lubelski w biegu na 1500 m – 4:07,56