21 kwietnia 2024

Hrubieszów: 16-latek na motocyklu uciekał przed policjantami

16-letni motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed radiowozem. Po pościgu okazało się, że nie posiada prawa jazdy i uciekał, bojąc się odpowiedzialności karnej.

Wczoraj, policjanci hrubieszowskiej drogówki, około godziny 19 w miejscowości Świerszczów, zauważyli motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 36 kilometrów na godzinę, przy ograniczeniu do 40 kilometrów na godzinę.

Umundurowani funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował – przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi radiowozem ruszyli w pościg.

– Motocyklista odwracał głowę podczas jazdy, aby upewnić się czy jadący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych radiowóz jedzie za nim – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak. – W pewnym momencie kierowca skręcił w drogę gruntową i tam został zatrzymany przez policjantów.

Po zatrzymaniu okazało się, że to 16-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który uciekał, ponieważ nie posiada prawa jazdy i jak sam przyznał – bał się konsekwencji karnych z tym związanych.

Teraz 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

­

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)


Zobacz też:

Hrubieszów: Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszów: Strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – ZDJĘCIA, WIDEO