Hrubieszów: Okulary przeciwsłoneczne – nie tylko modny dodatek

Dla wielu z nas okulary słoneczne to modny dodatek do letniej stylizacji, nie zastanawiamy się nad funkcjami prozdrowotnymi. Przy doborze okularów przeciwsłonecznych kierujemy się ich wyglądem, kolorystyką i kształtem, nie zastanawiamy się nad funkcją ochronną przed promieniowaniem UVA i UVB.

Reklamy

Artykuł sponsorowany


Okulary najczęściej traktowane są jako wydatek jednosezonowy na kilka tygodni letnich. W związku z tym ani o nie specjalnie nie dbamy, ani nie wybieramy modeli dobrych, które faktycznie będą nas chronić i zapewniać komfort widzenia. Częste spotykane są opinie typu to tylko okulary na słońce, po co przepłacać?? czy i tak je zgubię, więc wolę coś tańszego?

Promienie słoneczne, które w okresie letnim są wyjątkowo intensywne dla naszych oczu mogą spowodować wiele trwałych uszkodzeń w narządach wzroku w przypadku braku jego ochrony. Promienie słoneczne emitują promieniowanie ultrafioletowe o długości fal od 200 do 400 nanometrów. Dla poszczególnych przedziałów wprowadzone jest jest oznakowanie: UVA, UVB, UVC. Niebezpieczne dla naszego wzroku jest promieniowanie powyżej 290 nanometrów, czyli promieniowanie UVA oraz UVB i to właśnie przed tym promieniowaniem mają nas uchronić okulary przeciwsłoneczne. 

Zatem podstawowym kryterium przy zakupie okularów powinien być odpowiedni filtr UV, ponieważ wbrew pozorom nie każde okulary będą go posiadać. Na pewno należy odrzucić oprawki ze straganów ulicznych, które kosztują 10-30 zł ? one na pewno nie posiadają filtrów UV, choć takie naklejki zapewne będą posiadać. Proces wytworzenia dobrej jakości soczewek przeciwsłonecznych jest kosztowny i nie ma się co oszukiwać, że za podaną wyżej kwotę zakupimy szkła z soczewkami dobrej jakości.

Dlatego przy wyborze okularów przeciwsłonecznych warto szukać takich firm które specjalizują się tylko w okularach przeciwsłonecznych, a nie jest to dla nich dodatek np. do sprzedawanej odzieży. Marki które od lat mają świetne opinie to m.in. Ray Ban, Police czy Vogue.

W salonie optycznym Okularium w Hrubieszowie najwyższej klasy fachowcy dobiorą idealne okulary przeciwsłoneczne dla najbardziej wymagających klientów, kierując się przy tym zastosowaniem. Dodatkową zachętą do wizyty w salonach jest super promocja na okulary Ray Ban, rabat 100 zł od ceny z metki.

W tym sezonie modne są wszystkie kształty oprawek, które wytyczały kierunki w ostatnich kilku latach. Śmiało możemy wybierać pomiędzy lenonkami, muchami, aviatorami czy też okularami w kocim kształcie. Różnorodność panuje też w kolorystyce.


Salon Optyczny Okularium

ul. Narutowicza 31

22-500 Hrubieszów

tel. 84 618 31 92.


fot. materiał sponsora