Kalendarze książkowe dla każdego

Kalendarze książkowe są niezastąpionymi planerami dla tych, którzy często muszą gdzieś szybko zapisać ważną datę, adres albo zrobić krótką notatkę przydatną w pracy lub w nauce. Trudno obejść się bez nich pracownikom wielu branży, ale trzeba pamiętać, że przydają się też w rozplanowaniu codziennych obowiązków i spraw do załatwienia.

Dlaczego trudno z nich zrezygnować?

Nawet jeśli ma się mało miejsca w torebce czy w plecaku, to kalendarz książkowy powinien znaleźć się w ich wnętrzu. Zresztą powstają one w różnych rozmiarach, więc każdy może znaleźć taki format, który będzie dopasowany do jego osobistych wymagań. Kalendarze A4 A5 A6 B5 B6, czyli najpopularniejsze, najbardziej praktyczne terminarze, to przecież sporo opcji do wyboru! Kalendarze książkowe sprawdzają się w przede wszystkim w biurze albo w innej pracy stacjonarnej, jednak niemal zawsze są potrzebne także podczas spotkań na mieście z klientami czy kontrahentami bądź na różnych szkoleniach lub wykładach. Po godzinach pracy również warto mieć pod ręką kalendarz z miejscem na notatki. Zdarza się przecież, że coś musimy szybko zapisać, gdy ktoś do nas dzwoni nieoczekiwanie z ważną informacją. Poza tym dobrze też zapisywać w jednym miejscu daty wizyt u lekarzy, daty urodzin bliskich osób czy istotne adresy i numery telefonów. Korzystając z kalendarzy książkowych, zapewniamy sobie po prostu lepszą organizację pracy i czasu wolnego.

Kalendarze z układem tygodniowym czy dziennym?

Wybierając kalendarz tygodniowy na własny użytek albo na prezent, warto zastanowić się między innymi nad tym, jaki układ powinien mieć, by korzystało się z niego z prawdziwą przyjemnością. Jeśli raczej nie robisz obszernych notatek, a kalendarz potrzebny Ci jest do ogólnego rozplanowania dnia i przy okazji chcesz mieć błyskawiczny dostęp do tego, co zaplanowałeś na cały tydzień, to idealne okażą się kalendarze tygodniowe średniej wielkości (A5, B5). Kalendarze A5 to bardzo popularny, kompaktowy format, który dla wielu osób jest najlepszym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy ma układ tygodniowy, czy dzienny. Interesującą propozycją są też kalendarze A4 z układem tygodniowym. Dużo miejsca, możliwość szybkiego, szczegółowego rozplanowania najbliższych dni – taki wariant jest odpowiedni dla osób, które studiują albo mają kierownicze stanowisko pracy i muszą pamiętać o wielu sprawach.

Kto będzie szczególnie zadowolony z kalendarza z układem dziennym? Na pewno ci, których praca polega na częstych spotkaniach w różnych miejscach, a także osoby zajmujące się zróżnicowanymi zadaniami. Kalendarze dzienne na pewno nie zawiodą, gdy trzeba sobie poradzić z nawałem różnych spraw do załatwienia. Jest to też świetna opcja, jeśli ma się w zwyczaju robić notatki, zapisywać swoje przemyślenia albo rysować, by nieco obniżyć poziom stresu.

Specjalne kalendarze książkowe

Jeśli ktoś zastanawia się, jaki kalendarz będzie najlepszy na prezent dla pracownika albo potencjalnego lub współpracującego już kontrahenta, to z pewnością powinien wziąć pod uwagę kalendarze personalizowane oraz kalendarze z logo. Kalendarz personalizowany jest oryginalnym podarunkiem, dzięki któremu obdarowana osoba czuje się wyróżniona i doceniona. Umieszczone na okładce imię i nazwisko właściciela sprawia, że kalendarz prezentuje się bardziej prestiżowo. Równie dobrym pomysłem jest inwestycja w kalendarze z firmowym logo. Ich zaletą jest to, że stanowią skuteczną, choć nienachalną reklamę i budują jeszcze lepszy wizerunek firmy w oczach pracowników i innych osób z nią związanych.

Szeroki wybór kalendarzy książkowych zapewnia możliwość znalezienia modelu o idealnym formacie, układzie, a także z różnymi przydatnymi dodatkami. Najlepiej wybrać model w swoim ulubionym kolorze – warto też zastanowić się nad fakturą okładki takiego terminarza. Praktyczne i efektowne kalendarze książkowe nie będą straconą inwestycją!

(tekst i fot. mat. sponsora)