Konkurs Polonistyczny w Zespole Szkół nr 1

Jak nazywał się autor Poetyki? Jak miały na imię córki Edypa? Na czym polega kompleks Ateny? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiły się podczas Międzyklasowego Konkursu Polonistycznego „U źródeł kultury”, który przeprowadzili nauczyciele języka polskiego i bibliotekarze w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, 7 marca br.

Reklamy

O wynikach konkursu zadecydowało merytoryczne przygotowanie grupy, współpraca i kreatywność. Jedna z kategorii konkursowych polegała na prezentacji frazeologizmów pochodzących z mitologii za pomocą ruchu i mimiki. Młodzieży podobała się również kategoria w której przedstawiali wybranego bohatera starożytnego. Uczniowie przygotowali zabawne scenki, wzbogacając występy rekwizytami, nierzadko przenosili postać w czasy współczesne.

Fajna formuła konkursu – mówi jeden z uczestników. Było dużo zabawy, która integrowała – dodaje inny.

W konkursie wzięło udział 17 klas – w sumie 51 uczniów. Po trzech konkurencjach wyłoniono laureatów:

I miejsce – reprezentanci klasy IVt4c:

– Daria Anioł,

– Patrycja Kępka,

– Sebastian Wlizło.


II miejsce – przedstawiciele klasy Ita:

– Marcin Drączkowski,

– Grzegorz Zdunek,

– Szymon Śleboda.


III miejsce – reprezentanci klasy IIt4d:

Angelika Jeleń,

– Damian Tarasiuk,

– Jakub Antoniuk.

 

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez p. Grażynę Kaczmarczyk – Prezesa Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Radę Rodziców naszej szkoły. Zainteresowanie konkursem, pozytywne emocje towarzyszące zmaganiom, zadowolenie młodzieży i nauczycieli pozwala sądzić, że podobna inicjatywa pojawi się za rok.

 

Daniel Buchowiecki

fot. ZS nr 1