29 lutego 2024

Nie żyje Marianna Popiełuszko, matka Księdza Jerzego

W szpitalu w Białymstoku zmarła Marianna Popiełuszko. Matka błogosławionego kapłana-męczennika przezyła 93 lata.

Reklamy

Marianna Popiełuszko urodziła się 1 czerwca 1920 roku w Grodzisku, wraz z mężem Władysławem prowadziła gospodarstwo rolne w Okopach. Wychowała pięcioro dzieci, jednym z nich był Alfons który w seminarium zmienił imię na Jerzy. Na początku lat 80 tych brała udział w Mszach Świętych za Ojczyznę odprawianych przez jej syna Ks Jerzego. Po jego męczeńskiej śmierci uczestniczyła w różnych spotkaniach modlitewnych jak i z tymi którzy odwiedzali grób syna w Warszawie. Współpracowała z NSZZ ,,Solidarność” biorąc m.in. udział w pielgrzymkach ludzi pracy na Jasną Górę.

W  2006 roku została oznaczona przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za ,,wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy społecznej i zawodowej”’.

Reklamy

Niech dobry Bóg przyjmie duszę ŚP Pani Marianny do Swojej Chwały. A za świadectwo wielkiej miłości do Boga i Ojczyzny i ufności  pomimo tragedii jaka ją spotkała niech otrzyma w Niebie Niewiędnący Wieniec Chwały.