22 lutego 2024

Zakład Karny w Hrubieszowie: Nasza krew – Nasza Ojczyzna

Przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, funkcjonariusze hrubieszowskiego zakładu karnego oddali honorowo krew.

Reklamy

By uczcić Narodowe Święto Niepodległości, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Hrubieszowie aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji służb mundurowych pod hasłem „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”
W służbie drugiemu człowiekowi.

3 listopada 2020 roku na terenie Hrubieszowskiego Domu Kultury przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie funkcjonariusze hrubieszowskiego zakładu karnego oddali honorowo krew.

Reklamy

Celem akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa, jak też pozyskiwanie nowych dawców krwi i szpiku kostnego wśród funkcjonariuszy, pracowników cywilnych, emerytów czy rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin.

Tegoroczna zbiórka krwi jest szczególnie ważna, ponieważ z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju drastycznie spadła ilość oddawanej krwi.

Sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi i jej składników. W trosce o dawców wprowadzone zostały dodatkowe procedury, które sprawiają, że oddawanie krwi jest bezpieczne.


źródło i fot. ZK Hrubieszów