14 kwietnia 2024

Zimowisko w Dwójce

HrubieszówHrubieszów

W Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie w dniach 02 – 06 lutego 2009 roku odbyło się Zimowisko.

W ramach imprezy zorganizowano rozgrywki sportowe w piłce ręcznej i nożnej oraz liczne konkursy min. plastyczny, wiedzy o Hrubieszowie, zagadki matematyczne, a także rozgrywki w warcaby.

Dzieci i młodzież z Gimnazjum korzystała z hali sportowej, pracowni komputerowej oraz świetlicy szkolnej. Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkursach, oglądali filmy w pracowni komputerowej oraz korzystali z różnych gier planszowych i edukacyjnych.

We wtorek 03-02-2009 r. odbyło się spotkanie z pracownikiem Zakładu Energetycznego. Dzieci chętnie obejrzały film o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętów elektrycznych oraz włączały się do dyskusji i zadawały pytania Pani Annie Litwin.

W kolejnych dniach odbyły się konkursy: wokalny, recytatorski, konkurs wiedzy o zdrowiu i higienie, plastyczny na najładniejszą kartkę walentynkową, turniej szachowy i turniej w tenisa stołowego.

W czwartek rozpalono ognisko z pieczeniem kiełbasek, a w piątek miały miejsce konkursy z zespołem „Bruno” pod egidą Pana Marcina Mroza.

Szkoła zapewniła również wszystkim uczestnikom zimowiska wyżywienie – obiad dwudaniowy.

W ostatnim dniu zimowiska tj. w piątek odbyło się spotkanie z pracownikiem Straży Pożarnej związane z udzieleniem pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu przeciwpożarowego. W tym dniu kierownik zimowiska Pani K. Szczepańska wraz z dyr. H. Kowalczuk wręczyły nagrody laureatom wszystkich konkursów i rozgrywek sportowych.

Opiekę podczas zimowiska sprawowali nauczyciele SP 2 oraz Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie.

Tekst SP 2

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009