ZS nr 1: Praca, nauka i relaks w Grecji

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie udali się do Grecji, gdzie w ramach projektu „Staże zagraniczne dla szkół zawodowych i techników metodą rozwoju regionu” odbywają praktyki zawodowe.

Reklamy

 

Uczestniczą w nim uczniowie klas trzecich technikum, kształcący się w zawodach: technik informatyk i technik pojazdów samochodowych.

„Minął już drugi tydzień pobytu w Grecji. Młodzież dalej realizuje plan praktyk zawodowych. Mechanicy odwiedzili serwisy – wulkanizacyjny oraz maszyn i ciągników rolniczych, a informatycy sklep i serwis komputerowy, w którym mieli okazję samodzielnie zdemontować układ, zdiagnozować usterkę i naprawić sprzęt komputerowy.

Dość ciekawym doświadczeniem dla tej grupy uczniów stało się stworzenie strony internetowej hotelu, w którym przebywamy. Nasz pobyt w Grecji to nie tylko praca, ale i sporo atrakcji kulturalnych. Za nami nauka greckiego tańca ludowego-zorby, wieczorek grecki połączony z dyskoteką integracyjną oraz rejs na wyspę Skiathos w towarzystwie delfinów, a także wycieczka na stare Platamonas” – relacjonuje jeden z opiekunów grupy – Aneta Dąbrowska.

Nauka połączona z odpoczynkiem w tak pięknym miejscu to chyba idealne rozwiązanie, którego – zwłaszcza z powodu deszczowej aury w Polsce – zazdrościmy naszej grupie.    Pozdrawiamy i życzymy pozytywnych wrażeń!

Projekt realizowany jest ze środków unijnego programu Erasmus+.

 

www.zs1hrubieszow.pl