Dołhobyczów: Życzenia dla strażaków

Mając na uwadze wielkość zasług Strażaków dla społeczeństwa, składamy wszystkim Druhom serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pełnionej służby na rzecz innych, szczęśliwych powrotów z akcji.

Reklamy

4 Maja – Wspomnienie Św. Floriana i Międzynarodowy Dzień Strażaka

4 maja 2021 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka – święto dedykowane wszystkim Strażakom, którzy wykazują się odwagą i bohaterstwem każdego dnia pełniąc służbę.

To właśnie Strażacy zmierzają tam, skąd inni uciekają, często narażając swoje zdrowie i życie. Kiedy mówimy o Strażakach Zawodowych, nie możemy zapominać o oddanych Ochotnikach, którzy bezinteresownie pomagają społeczeństwu o każdej porze dnia i nocy.

W obecnym czasie pandemii wartość ich pracy nabrała szczególnego znaczenia, ponieważ ramię w ramię wspólnie ze służbą zdrowia, wojskiem i policją stawiają czoła w walce z wirusem covid19.

Ze szczególną sympatią myślimy dzisiaj o Strażakach z Gminy Dołhobyczów, którzy zawsze z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą we wszystkich akcjach ratunkowych.

Patronem Strażaków jest Św. Florian – żołnierz i urzędnik cesarza rzymskiego, męczennik. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan. Został za to strącony z kamieniem u szyi do rzeki Anizy. Jest jednym z nielicznych patronów, którzy mocno tkwią w tradycji i świadomości mieszkańców znacznej części Europy Środkowej. Prawie każdy dorosły człowiek pamięta wizerunek Świętego Floriana z nieodłącznym atrybutem – naczyniem z wodą, którą gasi płonący budynek.

Mając na uwadze wielkość zasług Strażaków dla społeczeństwa, składamy wszystkim Druhom serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pełnionej służby na rzecz innych, szczęśliwych powrotów z akcji. Równocześnie dziękujemy za udaną współpracę. I niech Św. Florian ma Was w swojej opiece.

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie


Zobacz też:

Dołhobyczów: Umowa na OZE podpisana – ZDJĘCIA

Dołhobyczów: Umowa na OZE podpisana – ZDJĘCIA