2 marca 2024

Sytuacja drogowa na Lubelszczyźnie

Minionej doby doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Odnotowano również 70 kolizji i zatrzymano 7 nietrzeźwych kierujących. Ze względu na trudne warunki drogowe spowodowane opadami śniegu policjanci apelują o ostrożność i dostosowane prędkości do sytuacji na drodze.

Reklamy

Od piątku doszło z kolei do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne.

– Nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wzrosła natomiast liczba kolizji. Odnotowaliśmy 142 takie zdarzenia drogowe. Zatrzymaliśmy 19 nietrzeźwych kierujących – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek – rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Reklamy

Czytaj: Śmiertelny wypadek koło Zwierzyńca [ZDJĘCIA]

– Od soboty warunki drogowe stały się trudne z uwagi na padający śnieg. Na niektórych drogach występuje tzw. błoto pośniegowe. Utrudnione warunki w poruszaniu się mają także piesi.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pamiętajmy aby dostosować prędkość do rzeczywistych warunków drogowych i zachować większy odstęp od poprzedzających samochodów. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża.

Zobacz: Policjanci pomogli rannemu łabędziowi [ZDJĘCIA]

Apelujemy także do pieszych. Przed wejściem na pasy rozejrzyjmy się i oceńmy odległość samochodu zbliżającego się do przejścia dla pieszych. W tej sytuacji drogowej kierujący pojazdem nie będzie mógł nagle zatrzymać się. Dajmy szansę kierowcy na reakcję i wyhamowanie samochodu – dodaje nadkom. Andrzej Fijołek.

Zobacz też:

Mamo, mam zepsuty telefon. To mój nowy numer – wyślij mi pieniądze. Uwaga, nowa metoda oszustów!

Zerknij na Instagram →


źródło: KWP w Lublinie